Problemy psychiczne w Polsce nadal są postrzegane jako temat tabu, o którym się nie mówi – szczególnie u osób w średnim wieku lub u osób starszych.

Z pomocy psychologa korzysta już coraz więcej osób, jednak nadal bardzo wielu ludzi uważa to za zbyteczne. Wiele osób także wstydzi się tego, że posiada problemy i boi się chodzić nawet na indywidualne spotkania z psychologiem. Niemniej jednak coraz częściej tabu to zostaje przerwane i decydujemy się rozpocząć terapię.

Trzeba powiedzieć wprost, jest dużo rodzajów terapii – zarówno autoterapie, terapie indywidualne z psychologiem lub psychiatrą, a także terapie grupowe, na które uczęszcza więcej niż jedna osoba. Wielu ludzi wstydzi się uczęszczać na terapie grupowe i boi się otwarcie mówić o swoich problemach w grupie ludzi. Jednak badania jasno wskazują, że terapia grupowa jest bardzo skuteczna i przynosi ogromne efekty. Zdecydowanie jest czymś, na co warto uczęszczać, jeżeli ma się problemy natury psychicznej.

Terapia grupowa Gdańsk

 

Dlaczego warto wybrać terapię grupową?

Terapia grupowa ma wiele zalet i można ją wybrać lecząc niemal każdy problem natury psychologicznej. Za jej pomocą można pokonać uzależnienia, można zacząć sobie radzić z DDA czy też DDD. W ten sposób można leczyć nerwice i zaburzenia lękowe a także zaburzenia odżywiania. Także depresja może być leczona za pomocą terapii grupowej. Jak więc widać, taka terapia, oczywiście w każdym przypadku wygląda inaczej, jednak jest skuteczna o potrafi prowadzić do poprawy sytuacji a nawet wyleczenia.

Dodatkowo ogromną zaletą terapii grupowej jest to, że trwa przeważnie dłużej od sesji indywidualnej i jednocześnie kosztuje mniej. Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na indywidualne sesje psychoterapeutyczne, będą mogły pozwolić sobie na terapię grupową. Ci, którzy martwią się więc o kwestię finansową, powinny wiedzieć zatem, że terapia grupowa jest znacznie mniej kosztowna od sesji indywidualnej.

Terapia grupowa Gdańsk

 

Ponadto warto wiedzieć, że grupa wywiera pozytywny wpływ na ludzi z problemami, ponieważ inni uczestnicy zajęć grupowych także będą mieli podobne problemy i też będą chcieli sobie pomóc. Nie ma zatem co martwić się i bać – każda osoba, która jest zaangażowana w grupie to osoba, która także stara się wyleczyć. A razem można wpaść na wiele pomysłów i planów, dzięki którym walka z problemami będzie prostsza i skuteczniejsza!

Kto może skorzystać z terapii grupowej?

W zasadzie, z terapii grupowej może skorzystać każdy, kto cierpi na jeden z powyżej wymienionych problemów natury psychicznej. Jak już wyżej zostało wspomniane, z takiej terapii – np. w gabinecie Dom Psychoterapii – mogą skorzystać osoby DDA, DDD, osoby posiadające uzależnienia, osoby które chcą leczyć nerwice, zaburzenia lękowe a nawet zaburzenia odżywiania. Także osoby z depresją mogą spróbować zrozumieć swoje położenie i uleczyć chorobę na terapii grupowej!

Zwłaszcza, że terapia grupowa, tak samo jak i sesje indywidualne, prowadzona jest przez osobę do tego przygotowaną – przez psychologa, psychoterapeutę a nawet psychiatrę. Osoby, które zgłaszają się na terapię grupową są więc w dobrych rękach i mają szansę na to, aby się wyleczyć lub znacznie poprawić swój stan zdrowia. Dlatego, każda osoba, która ma jakieś problemy natury psychologicznej zdecydowanie powinna spróbować terapii grupowej. Warto przełamać swój wstyd i zacząć walkę o lepsze życie.

Comments are closed.

Post Navigation